Do března 2015 prošlo vysílacím schématem StreetCulture více než 60 původních, pravidelně vysílaných pořadů a v rámci série StreetCulture Session jsme uspořádali více než 120 online vysílaných koncertů. V současnosti vysíláme 32 pravidelných autorských pořadů, na jejichž realizaci se podílí přibližně 50 dobrovolníků.
2011/03 - STREETCULTURE ZAČÍNÁ VYSÍLAT
Historicky první pořady Monoculture, Roots, Routine Check a Soul Station určovaly jako průkopníci tvář vysílání StreetCulture. Zatímco Monoculture a Soul Station do éteru putovaly od našich autorů z USA a Jižní Koreje, pořady Roots a Routine Check odstartovaly éru živého vysílání z proskleného žižkovského studia StreetCulture, do něhož kdokoli mohl nahlédnout, popř. se zapojit. Během několika týdnů se prostor studia začal plnit dalšími, živě vysílanými pořady.
2011/11 - PRVNÍ STREETCULTURE SESSION
Zadní místnost v našem členitém prostoru jsme od začátku viděli jako místo, kde by mohla probíhat akustická vystoupení kapel a muzikantů, jimž budou návštěvníci koncertů vidět na plomby a číst v detailu jejich prstoklad. Po koncertu je budou mít šanci přímo oslovit a pobavit se s nimi na baru. Projekt pravidelných akustických a poloakustických vystoupení StreetCulture Session jsme odstartovali v říjnu 2011 a o jejich rozjezd se postarali Hvojt a Bizzi.
2012 - STREETCULTURE ŽIJE
V roce 2012 jsme se kromě vysílacích aktivit zaměřili rovněž na rozvoj činností, jež jsme začali realizovat v roce 2011 a jež upozorňují na fakt, že StreetCulture není „jen“ rádiem a internetovým magazínem, ale má i další „mimorozhlasovou“ činnost, která doplňuje, rozvíjí a zkvalitňuje vysílání a je na něj úzce navázána.
2013/10 - STREETCULTURE JE MEDIÁLNÍM LEADREM ALTERNATIVNÍ KULTURY V ČR
Nebo aspoň chce být:) Na webu StreetCulture (naleznete po kliknutí ZDE) budujeme veřejný archiv audiorozhovorů, v němž soustředíme nejlepší rozhovory, které se objevily ve vysílání StreetCulture. Pořad Demivoto vysílá veřejné debaty iniciující diskusi českého neziskového sektoru.
2014/11 - STREETCULTURE MEDIÁLNÍM PARTNEREM HACKERS CONGRESS 2014
StreetCutlure se stalo mediálním partnerem listopadového Hackers Congress 2014, který se snažil otevřít základní témata zaměřená na kryptoanarchii a svobodný trh jako hlavní tahouny rozvoje světové společnosti, která do budoucna měla profilovat program Institutu kryptoanarchie a fungování nového prostoru s názvem Paralelní Polis, který v Holešovicích otevřela umělecká skupina Ztohoven.
StreetCulture ve spolupráci s Paralelním Polisem přenášelo kongres online na internetu. Internetový stream publikovaný na sociální síti YouTube byl doplněn o související obsah na webových stránkách. Část týmu si během partnerství vyzkoušela všechny prvky moderní online žurnalistiky: Přímý internetový vidopřenos, okamžité zpracování aktuálních rozhovorů, správu internetového speciálu a odvysílání úvodního promo rozhovoru ve vysílání.
2014/12 - POŘÁDÁNÍ FULLCONTACT CONFERENCE
V prosinci proběhlo ve StreetCulture setkání osobností a zástupců našeho rádia, kteří se zajímali o téma komunitní média jako případný budoucí třetí pilíř mediálního zákona anebo přímo byli aktivní součástí v samotné přípravě této novely. Fullcontact Conference, přesný název akce, se zúčastnili např. zástupci Ministerstva kultury, respektive první náměstkyně Kateřina Kalistová, tvůrce zákona Jan Křeček, mediální expert Štěpán Kotrba nebo Filip Rožánek (pozn. v té době nová významná osobnost mediální skupiny e.conomia).
Diskutovat do dalších segmentů setkání přišli také starosta Prahy 7 Jan Čižinský nebo hudebník Martin Hůla aka Bonus a to především už ohledně další části programu a to aktivity ve veřejném prostoru. Průběh setkání ukázal rozdílné názory na základní filozofii návrhu, kdo je komunita a kdo může tvořit komunitní obsah. Z pohledu StreetCulture se mnohé návrhy nového znění zákona jevily jako až moc velký zásah do samotné podstaty svobody rozhodnutí, jestli je posuzovaná komunitou, nebo ne.

2015 - 2016/04 STREETCULTURE SE LÉČÍ NA KLINICE
Rok 2015 byl pro fungování StreetCulture jedním z přelomových. Po čtyřech letech fungování nastalo loučení s prostory ve Štítného 30 (fotografie prostoru a akcí naleznete po kliknutí ZDE), které do té doby hostily bar, koncertní místnost a vysílací studio. Ještě před stěhováním se ve spolupráci s hudebním měsíčníkem Full Moon stihl v tzv. StreetCulture Aréně vyhlásit vítěz talentové hudební soutěže 1BAND2PLAY, jehož vítěz následně vystoupil na hudebním festivalu Colours of Ostrava.
Během léta 2015 jsme začali jednat o vysílání z nových prostor a z tohoto důvodu jsme kontaktovali také zástupce autonomního sociálního centra Klinika. Počátkem září došlo ke vzájemné dohodě na provozních pravidlech a prostorech, které nám zástupci Kliniky dali k dispozici. Po dvouměsíční postupné rekonstrukci prostoru, se StreetCulture v listopadu vrátilo do vysílání, které nadále nechávalo prostor žánrové různorodosti prezentované členy daných subkultur. Program navíc reflektoval aktuální dění související s prostory. Vysílání v prostorech Kliniky skončilo v dubnu 2016.

2016/9 - SC FEST
Příznivci StreetCulture a vytříbených kytar v měkčích i tvrdších polohách se v září potkali v prostorech 1435mm/Nákladové nádraží Žižkov, kde byl uspořádán historicky první SC Fest. Report z festivalu si můžete pustit na našem oficiálním YouTube profilu po kliknutí ZDE. Na dvou podiích vystoupili např. Psychocandy, Kaplan Bros., M.A.C. Of Mad, Liquid Space 9 a další.

2017/02 - CHCEME SE!
Pokud jste se stručnou historií StreetCulture pročetli až sem, pak vám nemusíme naznačovat, jak moc je fungování radia našeho typu ovlivňováno vnitřní sílou týmu, ale také fanoušky, kteří vlévají vysílání okřídlenou "krev do žil". Rozhodli jsme se proto vystavit radio StreetCulture přímé konfrontaci s fanoušky a dalšími, kteří se chtějí do jeho historie zapsat. Rozhodli jsme si ověřit naše přesvědčení, že StreetCulture má smysl, a to nejbezprostřednějším způsobem: kampaní na Hithit.cz! Díky fanouškům bude umístěno od května v prostorech Nákladového nádraží Žižkov nové vysílací studio. Děkujeme všem, kteří nás podpořili a budeme se na vás těšit!
"StreetCulture je jako linux. Bylo založeno na svobodném jádře D.I.Y. a teď se distribuuje zdarma všem uživatelům a stejně tak zdarma všichni přispívají. Snad tím StreetCulture obohatí samotné jádro D.I.Y. myšlenky." (Jiří Malina, spoluautor ideje a spoluzakladatel StreetCulture)